Amerykański lekarz podłożył własne nasienie do zabiegu inseminacji
Przeprowadzony w USA test DNA wykazał, że ojcem 36-letniej już Amerykanki jest emerytowany lekarz, który w 1981 r. do zabiegu inseminacji jej matki wykorzystał własne nasienie, nie mając na to zgody.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightProf. Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa - poinformowała rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia.
Produkty do higieny intymnej mogą wyrządzać więcej szkody, niż pożytku - uważają naukowcy z Kanady. Wyniki najnowszych badań poświęconych temu zagadnieniu opublikowali na łamach „BMC Womens Health”.
Burzę w internecie wywołał wpis jednej z młodych matek, która podzieliła się w mediach społecznościowych informacją, że w sali, na której leżała po porodzie, znajdowała się kamera. Okazuje się, że choć monitoring może być dla kobiet krępujący, jest on zgodny z przepisami.
Rak szyjki macicy u kobiet w ciąży
Opis przypadku: pacjentka, E.S., 24 lata, w 38. tygodniu drugiej ciąży powikłanej cukrzycą ciążową, po przebytym porodzie drogami siłami natury przed pięcioma laty, została przyjęta do Kliniki Perinatologii w Białymstoku w celu planowego zakończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego z uwagi na rozpoznany nowotwór złośliwy szyjki macicy.
Wartość histeroskopowego cewnikowania jajowodów w przypadkach niepłodności kobiecej
Niedrożność jajowodów jako przyczyna niemożności zajścia w ciążę jest wciąż istotna w diagnostyce i leczeniu. Ocenia się, że odsetek pacjentek z niepłodnością pochodzenia jajowodowego w całej populacji kobiet niepłodnych waha się od 25 do 40% i dolegliwość ta jest drugim po zaburzeniach czynnościowych pochodzenia endokrynnego uwarunkowaniem zaburzeń rozrodu.