Aktualności

Koniec rozłąki na porodówkach

Koniec rozłąki na porodówkach

Epidemia to nie jest powód, aby szpitale oddzielały matki od nowo narodzonych dzieci – uważa rzecznik praw pacjenta. Nie ma wątpliwości, że to naruszenie praw pacjenta.

Dzieci na zamówienie

Dzieci na zamówienie

comment 3

W prywatnym warszawskim szpitalu mają rodzić się dzieci ukraińskich matek zastępczych. Po niemowlęta mają zgłaszać się pary z Francji, Niemiec oraz Hiszpanii.

Ile aborcji wykonano w zeszłym roku w Polsce?

Ile aborcji wykonano w zeszłym roku w Polsce?

comment 2

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w minionym roku w szpitalach przeprowadzono 1110 zabiegów, w zdecydowanej większości z powodu upośledzenia lub choroby płodu.

Klapa narodowego programu zdrowej prokreacji

Klapa narodowego programu zdrowej prokreacji

comment 7

Na program poszły dziesiątki milionów złotych, ale ciąż doczekali się nieliczni – pisze w poniedziałek „Rzeczpospolita”, powołując się na sprawozdanie NIK.

Położnicy nadal chcą obostrzeń sanitarnych

Położnicy nadal chcą obostrzeń sanitarnych

comment 18

Nie w każdym szpitalu można przywrócić porody rodzinne – alarmują ginekolodzy i położnicy. NFZ powołuje się jednak na prawo rodzących do obecności osób bliskich.

Rak szyjki macicy u kobiet w ciąży

Opis przypadku: pacjentka, E.S., 24 lata, w 38. tygodniu drugiej ciąży powikłanej cukrzycą ciążową, po przebytym porodzie drogami siłami natury przed pięcioma laty, została przyjęta do Kliniki Perinatologii w Białymstoku w celu planowego zakończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego z uwagi na rozpoznany nowotwór złośliwy szyjki macicy.

Wartość histeroskopowego cewnikowania jajowodów w przypadkach niepłodności kobiecej

Niedrożność jajowodów jako przyczyna niemożności zajścia w ciążę jest wciąż istotna w diagnostyce i leczeniu. Ocenia się, że odsetek pacjentek z niepłodnością pochodzenia jajowodowego w całej populacji kobiet niepłodnych waha się od 25 do 40% i dolegliwość ta jest drugim po zaburzeniach czynnościowych pochodzenia endokrynnego uwarunkowaniem zaburzeń rozrodu.