Ginekolodzy rekomendują antykoncepcję bez recepty
American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) rekomenduje, aby antykoncepcja hormonalna była dostępna bez recepty i bez ograniczeń wiekowych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightPorody w wodzie są równie bezpieczne dla matki i dziecka co tradycyjne, a rozdarcia krocza pierwszego i drugiego stopnia u rodzących w ten sposób – rzadsze – informuje „Birth”.
W londyńskiej klinice po raz pierwszy zastosowano procedurę in vitro określaną jako „współmacierzyństwo” (ang. shared motherhood) – informuje brytyjski dziennik „The Telegraph”.
Dzieci, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie, wcale nie są bardziej zagrożone otyłością niż te urodzone siłami natury – twierdzą naukowcy z Karolinska Institutet w Szwecji.
Rak szyjki macicy u kobiet w ciąży
Opis przypadku: pacjentka, E.S., 24 lata, w 38. tygodniu drugiej ciąży powikłanej cukrzycą ciążową, po przebytym porodzie drogami siłami natury przed pięcioma laty, została przyjęta do Kliniki Perinatologii w Białymstoku w celu planowego zakończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego z uwagi na rozpoznany nowotwór złośliwy szyjki macicy.
Wartość histeroskopowego cewnikowania jajowodów w przypadkach niepłodności kobiecej
Niedrożność jajowodów jako przyczyna niemożności zajścia w ciążę jest wciąż istotna w diagnostyce i leczeniu. Ocenia się, że odsetek pacjentek z niepłodnością pochodzenia jajowodowego w całej populacji kobiet niepłodnych waha się od 25 do 40% i dolegliwość ta jest drugim po zaburzeniach czynnościowych pochodzenia endokrynnego uwarunkowaniem zaburzeń rozrodu.