Aktualności

Depresji poporodowa
04.07.2023
Pod hasłem "Nie Mamy się czego wstydzić" ruszy 12 lipca w mediach społecznościowych kampania społeczna Fundacji "Twarze Depresji". Organizatorzy akcji podkreślają, że depresja w czasie ciąży i poporodowa należą do najbardziej przemilczanych tematów związanych ze zdrowiem psychicznym.
Badania prenatalne na NFZ
04.07.2023
W Łódzkiem od lipca zwiększy się dostępność badań prenatalnych dla kobiet w ciąży. W ramach umowy z NFZ zapewni je 12 wyspecjalizowanych ośrodków. Wczesna diagnostyka płodu jest ważna, bo leczenie niektórych wad można prowadzić już na etapie ciąży.
Mobilne badanie KTG dla kobiet w ciąży
19.06.2023
We Wrocławiu ruszyła kolejna edycja miejskiego programu mobilnego badania KTG. W ramach projektu kobiety w ciąży mogą bezpłatnie wypożyczyć urządzenie do monitorowania płodu i samodzielnie wykonać badanie w domu.
Procedury związane z zakończeniem ciąży - wytyczne
12.06.2023
W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano w poniedziałek zarządzenie o powołaniu zespołu do spraw opracowania wytycznych dla podmiotów leczniczych w zakresie procedur związanych z zakończeniem ciąży.
Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet
28.05.2023
To jest miejsce gdzie kobiety-pacjentki otrzymają kompleksową opiekę lekarską m.in.: ginekologiczną, endokrynologiczną i psychologiczną.
Endometrioza to istotny czynnik niepłodności
22.05.2023
Endometrioza dotyczy od 3 do 10 procent kobiet w wieku reprodukcyjnym i stanowi istotny czynnik przyczyniający się do niepłodności.
Dawstwo komórek rozrodczych - nowelizacja
21.05.2023
W Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie m.in. wymagań zdrowotnych dla kandydata na dawcę komórek rozrodczych.
Powstanie poradnia ginekologii dziecięcej
18.05.2023
Poradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia rozpocznie w czerwcu pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.