Położnicy nadal chcą obostrzeń sanitarnych
Nie w każdym szpitalu można przywrócić porody rodzinne – alarmują ginekolodzy i położnicy. NFZ powołuje się jednak na prawo rodzących do obecności osób bliskich.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightSenacka komisja zdrowia poparła pomysł bezpłatnego i obowiązkowego badania USG piersi dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, o co apelowali do parlamentarzystów…
Miesiąc po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji widać wielokrotny wzrost zainteresowania kobiet w zagrożonych ciążach wyjazdami z Polski.
Szpital może sam określać zasady dopuszczające obecność osoby towarzyszącej na sali porodowej, ale nie powinien przy tym zanadto wykraczać poza obowiązujące wytyczne.
Wartość histeroskopowego cewnikowania jajowodów w przypadkach niepłodności kobiecej
Niedrożność jajowodów jako przyczyna niemożności zajścia w ciążę jest wciąż istotna w diagnostyce i leczeniu. Ocenia się, że odsetek pacjentek z niepłodnością pochodzenia jajowodowego w całej populacji kobiet niepłodnych waha się od 25 do 40% i dolegliwość ta jest drugim po zaburzeniach czynnościowych pochodzenia endokrynnego uwarunkowaniem zaburzeń rozrodu.