Podziel się z innymi:
2023-10-01
W Hiszpanii 10 proc. dzieci rodzi się za pomocą technik wspomaganego rozrodu
Źródło/Autor:
PAP
Współczynnik dzietności w Hiszpanii należy do najniższych w Europie, a techniki wspomaganego rozrodu stają się coraz bardziej powszechne. Wzrasta liczba matek w wieku 45 lat i więcej.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Niebawem urodzi się tysięczne dziecko z programu in vitro – poinformowała w środę w Sejmie minister zdrowia Izabela Leszczyna. 1 czerwca minie rok od wprowadzenia refundacji leczenia niepłodności metodą pozaustrojowego zapłodnienia.
Wprowadzenie finansowanej przez NFZ kompleksowej opieki specjalistycznej nad pacjentką z endometriozą zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, który w piątek trafił do konsultacji publicznych. Rozwiązania mają wejść w życie 1 lipca 2025 r.
22.04.2025
Celowe uśmiercenie płodu zdolnego do życia poza organizmem matki jest przestępstwem; w niektórych sytuacjach można je zakwalifikować nawet jako zabójstwo człowieka – powiedzieli PAP prawnicy.
16.04.2025
3