Podziel się z innymi:
2025-10-16

Cesarskie cięcie to wyższe ryzyko bólu i problemów ze snem po porodzie

Źródło/Autor: PAP

Matki, które rodzą przez cesarskie cięcie, są bardziej narażone na silny ból, który zakłóca sen i codzienne czynności, a także na zaburzenia snu - sugerują badania zaprezentowane na dorocznym kongresie American Society of Anesthesiologists (ASA) w San Antonio.

Cesarskie cięcie to wyższe ryzyko bólu i problemów ze snem po porodzie
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Badanie: co piąta Polka zakwestionowała zalecenia ginekologa pod wpływem internetu
11.05.2026
Niemal co piąta Polka (22 proc.) przyznaje, że pod wpływem informacji na temat zdrowia publikowanych w internecie, zakwestionowała zalecenia lekarskie od ginekologa – wynika z badania IBRiS, które zlecił Santander Consumer Bank. 80 proc. Polek chce regulacji treści medycznych w sieci.
MZ dla PAP: planujemy przedłużenie o dwa lata pilotażu dostępności tzw. pigułki dzień po
22.04.2026
Planowane jest przedłużenie pilotażu dotyczącego dostępności tzw. pigułki dzień po o dwa lata, w niezmienionej formie - poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia. Obecny pilotaż, zgodnie z rozporządzeniem, potrwa do 30 czerwca.
W ostatnich 15 latach zlikwidowano jedną czwartą porodówek
24.03.2026
W ciągu ostatnich 15 lat zlikwidowano jedną czwartą porodówek, a liczba urodzeń dzieci spadła z 413 tys. w 2010 r. do 238 tys. w roku 2025 - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia i GUS.