Podziel się z innymi:
2017-03-08
4
Ginekolodzy apelują do ministra zdrowia
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita
Z wielkim zaniepokojeniem zapoznaliśmy się z treścią zmian prawa w zakresie możliwości dostępu przez Polki do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Szukając mądrego kompromisu proponujemy, aby tabletka ellaOne pozostała nadal lekiem OTC, jednak dostępnym bez recepty wyłącznie dla osób, które ukończyły 18. rok życia – pisze w apelu, przesłanym do Konstantego Radziwiłła, kilkudziesięciu polskich ginekologów.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Wysokospecjalistyczne leczenie endometriozy, także występującej poza układem rozrodczym, będzie refundowane. We wtorek weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia w tej sprawie. Pacjentki skorzystają z leczenia farmakologicznego i chirurgicznego.
01.07.2025
Aktywistki z kolektywu Legalna Aborcja poinformowały, że uzyskały we wtorek z resortu zdrowia - w ramach dostępu do informacji publicznej - odpowiedź udzieloną przez ministrę zdrowia Izabelę Leszczynę prezesowi Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników prof. Piotrowi Sieroszewskiemu, dotyczącą wykładni przepisów o przerywaniu ciąży.
W czerwcu w woj. łódzkim zaplanowano 112 postojów mammobusów, czyli mobilnych pracowni, w których w ramach NFZ można poddać się badaniu piersi. Jest ono zalecane kobietom w wieku od 45 do 74 lat.