Podziel się z innymi:
2019-07-25
20
Legalna aborcja, czyli jak szpitale łamią prawo
Źródło/Autor:
Wysokie Obcasy
Terminację ciąży w trzech ustawowych przypadkach powinien wykonywać każdy szpital z kontraktem NFZ. Tymczasem z ustaleń Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wynika, że 90 proc. placówek odmawia zabiegów i nie wskazuje miejsc, w których można uzyskać świadczenie. Tym samym szpitale łamią prawo.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Wysokospecjalistyczne leczenie endometriozy, także występującej poza układem rozrodczym, będzie refundowane. We wtorek weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia w tej sprawie. Pacjentki skorzystają z leczenia farmakologicznego i chirurgicznego.
01.07.2025
Aktywistki z kolektywu Legalna Aborcja poinformowały, że uzyskały we wtorek z resortu zdrowia - w ramach dostępu do informacji publicznej - odpowiedź udzieloną przez ministrę zdrowia Izabelę Leszczynę prezesowi Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników prof. Piotrowi Sieroszewskiemu, dotyczącą wykładni przepisów o przerywaniu ciąży.
W czerwcu w woj. łódzkim zaplanowano 112 postojów mammobusów, czyli mobilnych pracowni, w których w ramach NFZ można poddać się badaniu piersi. Jest ono zalecane kobietom w wieku od 45 do 74 lat.