Aktualności
Prof. Mirosław Wielgoś, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników opublikował list otwarty w sprawie zmiany na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
08.09.2017
4
Trzy razy więcej znieczuleń przy porodach wykonują szpitale od lipca 2015 r., gdy NFZ zaczął dodatkowo finansować znieczulenie zewnątrzoponowe - wynika z danych NFZ. Od początku tego roku najwięcej znieczuleń wykonano na Mazowszu - 4.000, a najmniej w Lubuskiem - 15.
Po dziesięcioleciach kampanii promującej "naturalne" domowe porody Royal College of Midwives (RCM) po cichu się z niej wycofało - informuje serwis BBC News.
08.09.2017
1
"Lepiej jest zrezygnować z alkoholowych drinków, jeśli bierzemy lek z furaginą" - radzi dr Katarzyna Skórzewska, ginekolog-endokrynolog.
06.09.2017
W wyniku wsparcia z miejskiego programu dofinansowania in vitro od czerwca ubiegłego roku urodziło się w Łodzi 22 dzieci, a 88 kobiet zaszło w ciążę. Na dopłaty do procedur wspomaganego rozrodu Łódź ma wydawać co roku 1 mln zł.
06.09.2017
Zbyt duży przyrost masy ciała na wczesnym etapie ciąży ma największy wpływ na masę urodzeniową dziecka - wynika z nowego badania amerykańskich naukowców. Jest to największa w historii analiza wpływu przyrostu masy ciała ciężarnej na wielkość noworodka.
04.09.2017
W USA pierwsze dziecko rodzi się mężczyznom dopiero po przekroczeniu 30. roku życia. Podobnie jest w wielu krajach UE. Specjaliści ostrzegają, że w plemnikach, wraz z upływem lat, powstaje więcej błędów genetycznych i wzrasta w związku z tym ryzyko przyjścia na świat dziecka z różnego rodzaju chorobami, takimi jak nowotwory, schizofrenia czy autyzm.
04.09.2017
Poszerzenie programu in vitro na Węgrzech poprzez zwiększenie liczby zabiegów sztucznego zapłodnienia finansowanych z ubezpieczenia społecznego zapowiedział węgierski minister do spraw zasobów ludzkich Zoltan Balog.
01.09.2017