Aktualności
W ubiegłym roku prokuratury w całym kraju prowadziły 4963 postępowania dotyczące zarówno śmierci pacjenta, w tym dzieci, jak i ciężkiego uszkodzenia ciała, czyli o blisko 32 proc. więcej niż w 2015 r. To efekt utworzenia specjalnych wydziałów w prokuraturach regionalnych. Aktywność śledczych dostrzegają także lekarze.
Senat przyjął w czwartek (1 czerwca) nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę i wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
03.06.2017
1
Obecnie w Polsce dopuszczalne są tylko recepty papierowe opatrzone podpisem własnoręcznym lekarza – zaznacza ministerstwo zdrowia. To odpowiedź na inicjatywę organizacji, która zapowiedziała, że recepty na pigułki „dzień po” będzie wysyłała mailem.
31.05.2017
3
Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę. Organizacja "Kobiety na Falach" zapewnia bezpłatne recepty, wystawiane przez lekarza europejskiego.
29.05.2017
5
Nie tylko na osteoporozę, również i na przedwczesną menopauzę bardziej narażone są kobiety, która spożywały mało mleka i produktów mlecznych - wynika z badań opublikowanych przez "American Journal of Clinical Nutrition".
26.05.2017
"Kiedy obejmował pan stanowisko ministra, jedną z kluczowych zapowiedzi było zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia. Przedstawił pan nawet plan dochodzenia do 6 proc. PKB na ten cel w 2025 r. Ale minister finansów się nie zgodził. Co pan na to?" - Z Konstantym Radziwiłłem rozmawiają dziennikarki "Dziennika Gazety Prawnej".
24.05.2017
2
Prof. Marian Gabryś nie będzie dolnośląskim konsultantem wojewódzkim ds. ginekologii i położnictwa. Lekarz był kandydatem wojewody, ale zgody na jego nominację nie wyraził konsultant krajowy.
24.05.2017
27
Na zakażenia układu moczowego (ZUM) najbardziej narażone są kobiety w wieku 20-30 lat i po menopauzie. Typowe objawy ZUM to częstomocz, bóle w podbrzuszu, konieczność wstawania w nocy aby oddać mocz, rzadko krwiomocz, gorączka oraz bóle krzyża - wyjaśniał w środę podczas prezentacji raportu dotyczącego infekcji dolnych dróg moczowych prof. Baranowski.
19.05.2017