Aktualności
Ministerstwo Zdrowia chce stworzyć portal o ciąży i niepłodności, z poradami ekspertów. Konkurs wygrała firma, której prezes jest założycielem warszawskiej poradni dla par. Pracuje tam prof. Chazan.
Szpital przy Polnej - jako jedyny w Wielkopolsce - miał leczyć niepłodność w ramach rządowego programu prokreacyjnego. Do tej pory nie przyjął jednak ani jednej pary.
05.06.2017
2
Pacjenci, którym potrzebne są np. cewniki czy protezy, będą rzadziej musieli dublować wizyty u lekarza tylko w celu wypisania zlecenia na te wyroby. Z kolei dzieci objęte rządowym programem „Za życiem” będą miały zrefundowane tyle pieluchomajtek, ile uzna za stosowne lekarz, bez odgórnych limitów.
W ubiegłym roku prokuratury w całym kraju prowadziły 4963 postępowania dotyczące zarówno śmierci pacjenta, w tym dzieci, jak i ciężkiego uszkodzenia ciała, czyli o blisko 32 proc. więcej niż w 2015 r. To efekt utworzenia specjalnych wydziałów w prokuraturach regionalnych. Aktywność śledczych dostrzegają także lekarze.
Senat przyjął w czwartek (1 czerwca) nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę i wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
03.06.2017
1
Obecnie w Polsce dopuszczalne są tylko recepty papierowe opatrzone podpisem własnoręcznym lekarza – zaznacza ministerstwo zdrowia. To odpowiedź na inicjatywę organizacji, która zapowiedziała, że recepty na pigułki „dzień po” będzie wysyłała mailem.
31.05.2017
3
Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę. Organizacja "Kobiety na Falach" zapewnia bezpłatne recepty, wystawiane przez lekarza europejskiego.
29.05.2017
5
Nie tylko na osteoporozę, również i na przedwczesną menopauzę bardziej narażone są kobiety, która spożywały mało mleka i produktów mlecznych - wynika z badań opublikowanych przez "American Journal of Clinical Nutrition".
26.05.2017