Aktualności

01.03.2017
3
Stanowisko "carycy seksu" powierzono Edelmirze Barrerii Diz, ekspertowi od demografii i senatorowi parlamentu Galicji. Ma ona odwrócić negatywne tendencje i zachęcić Hiszpanów do intensywniejszego rozmnażania się.
Konstanty Radziwiłł nie przepisze pigułki „dzień po” zgwałconej pacjentce
27.02.2017
13
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że „jako lekarz nie przepisałby pacjentce pigułki dzień po”, nawet jeśli byłaby to pacjentka, której ciąża jest wynikiem gwałtu.
Co z jakością opieki nad kobietą w ciąży?
24.02.2017
Minister zdrowia powołał zespół ds. opracowania projektu standardów organizacyjnych opieki okołoporodowej, których podstawą mają być obecne regulacje. Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska powiedziała, że minister zdrowia zapewnił ją, iż standardy opieki okołoporodowej będą podnoszone.
Poród na podłodze. Położne domagają się przywrócenia do pracy, a lekarze – odszkodowania
20.02.2017
3
Przed Sądem Rejonowym w Starachowicach rozpoczął się proces o przywrócenie do pracy ośmiorga pracowników miejscowego szpitala. Zostali zwolnieni po tym, jak na oddziale ginekologicznym kobieta urodziła na podłodze martwe dziecko.
Kto kupuje tabletkę
16.02.2017
5
Tabletkę "dzień po" nabywają w Polsce zazwyczaj pacjenci w przedziale wiekowym 25-30 lat. Najczęściej kupują ją kobiety (ponad połowa nabywców), ale często zgłaszają się po nią także mężczyźni (44 proc.) - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown.
MZ tłumaczy dlaczego antykoncepcja awaryjna będzie tylko na receptę
16.02.2017
6
W stosunku do wszystkich produktów mających wskazania do stosowania w antykoncepcji hormonalnej obowiązywać powinna zasada, że konieczna jest konsultacja lekarska; antykoncepcja awaryjna niesie ze sobą potencjalne zagrożenia - uważa minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Właściwy moment poczęcia zmniejsza ryzyko poronienia
15.02.2017
Równowaga pomiędzy starzeniem się komórek a aktywnością układu odpornościowego może być kluczem do utrzymania ciąży – informuje „New Scientist”.
Wrocław: radni odrzucili uchwałę o finansowaniu in vitro przez miasto
14.02.2017
2
Rada Miasta Wrocławia odrzuciła w ubiegły czwartek uchwałę, która miała wprowadzić w mieście program dofinansowanie procedury zapłodnienia metodą in vitro. Projekt autorstwa radnych Nowoczesnej zakładał, że miasto przeznaczy na program rocznie 2,1 mln zł.
14.02.2017
2