Aktualności
„Gazeta Wyborcza” opisuje wstrząsającą historię 47-letniej kobiety, u której – choć była pod opieką ginekologa – ciąży nie stwierdzono aż do porodu. Nieświadoma pacjentka przeszła w tym stanie m.in. operację kręgosłupa i przyjmowała różne leki, w tym morfinę, w wyniku czego dziecko urodziło się z licznymi wadami. Lekarz, który leczył ciężarną na endometriozę, zaproponował jej… 5,5 tys. zł odszkodowania brutto.
17.09.2019
14
Szpital Uniwersytecki w Krakowie opuściła dziewczynka, która urodziła się przez cesarskie cięcie 56 dni po śmierci mózgu matki.
W Polsce wciąż dominuje klasyczna, niewłaściwa metoda leczenia endometriozy – przekonuje dr Mikołaj Karmowski z Medicus Clinic we Wrocławiu.
11.09.2019
1
W Polsce jedynie 10 proc. zabiegów ginekologicznych to te laparoskopowe. Tymczasem w Europie Zachodniej jest to aż 90 proc. – mówili eksperci podczas konferencji w Warszawie.
04.09.2019
2
Już blisko tysiąc osób podpisało petycję o lepszą opiekę okołoporodową we Wrocławiu. Alarmujące są też wyniki ankiety z udziałem ponad 1,3 tys. matek z Łodzi.
Dwa stołeczne szpitale, Praski i Solecki, uruchamiają gabinety ginekologiczne przystosowane do potrzeb pacjentek z niepełnosprawnościami.
20.08.2019
W 2018 r. w polskich szpitalach przeprowadzono 1076 aborcji, w zdecydowanej większości z powodu upośledzenia lub choroby płodu – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.
Nowe rekomendacje Ministerstwa Zdrowia zmieniają sytuację kobiet, które już rodziły przez cesarskie cięcie. Dotąd było to traktowane przez lekarzy jako wskazanie do kolejnego takiego zabiegu. Teraz minister zdrowia rekomenduje, aby takie pacjentki próbowały rodzić drogami natury.
08.08.2019
10